hladké desky SUNTUF CS HOBBY

Jde o trapézové desky vyrobené z nerozbitného POLYKARBONÁTU.

ARLON CS / SUNTUF CS

- trapézové desky z polykarbonátu. Desky jsou úplně hladké průhledné bez povrchové krupičky. Dodáváme v čiré nebo v průhledné kouřově hnědé barvě.

Druhy a použití
Desky Marlon CS / Suntuf CS existují ve dvou variantách Hobby a Profi.
a) Verze Hobby se používá v privátním sektoru pro nerozbitná zastřešení pergol, přístřešků. Jde o profil TR 76/16 (minitrapéz). Síla desky js 0,6 mm nebo 0,8 mm.
b) Verze Profi se používají v průmyslu jako prosvětlení trapézových plechů nebo zastřešení (prosvětlení) střech výrobních hal, tribun sportovních stadionů, prosvětlené střechy autobusových nebo železničních nádraží apod.

Mechanické vlastnosti
Polykarbonátové desky Marlon CS / Suntuf CS vykazují perfektní mechanické vlastnosti, takže jsou odolné vůči krupobití i ostatním vlivům normálního počasí. Jsou vyrobeny z polykarbonátu, což je prakticky nerozbitný materiál. Z polykarbonátu se vyábí také čelní reflektory automobilů, kojenecké láhve, nerozbitné kryty strojů, okna letadel, ponorek, kosmických lodí.
Desky Marlon CS / Suntuf CS mají teplotu použití stabilně do 100oC, nárazově krátkodobě až do 130oC.

Požární vlastnosti
Marlon / Suntuf CS má podle ČSN 73 0863 - index šíření plamene i=0mm/min
Marlon / Suntuf CS má podle ČSN 73 0865 - hořící ani nehořící neodkapává ani neodpadává
Marlon / Suntuf CS má podle ČSN 73 0862 (od 2008 neplatí - pouze informativní údaj) - hořlavost C1
Marlon / Suntuf CS má podle ČSN EN 13501-1:2007 - třídu reakce na oheň - B,s1,d0

Odolnost vůči chemikáliím
Polykarbonát je termoplast. Jako každá umělá hmota může být citlivý na vliv mnoha chemikálií včetně běžných čistících prostředků. Polykarbonát v žádném případě nesmí přijít do kontaktu s organickými rozpouštědly nebo barvami.

Životnost desek Marlon CS / Suntuf CS
Desky mají jednostranný UV filtr (Marlon CS) nebo oboustranný UV filtr (Suntuf CS), který chrání materiál desek proti škodlivému vlivu slunečního záření (UV záření způsobuje u většiny plastů rozpad jejich molekulárních vazeb - křehnutí). Desky Marlon CS / Suntuf CS nekřehnou, nežloutnou, ani nijak nestárnou rychlostí obvyklou pro ostatní běžné plasty. Trvanlivost polykarbonátových desek Marlon CS / Suntuf CS bývá ve střední Evropě obvykle cca 20 let, může však být i výrazně delší, ale i kratší. Velmi však záleží na vnějších vlivech v místě instalace jako jsou intenzita slunečního záření (ve velmi slunných oblastech je životnost desek poněkud kratší než-li v oblastech v malým průměrným množstvím slunečního svitu), místní povětrností podmínky (především rychlost větru), úroveň znečištění ovzduší z obou stran desek (exhalace z aut, spaloven, vliv zemědělských a průmyslových objektů, množství prachu ve vzduchu, všeobecná úroveň kyselosti dešťů v dané oblasti, apod.). Všechny tyto negativní vnější vlivy mohou životnost polykarbonátu zásadním způsobem zkrátit. Údaje o životnosti platí samozřejmě pouze za předpokladu, že desky jsou namontovány v souladu s montážním návodem.

 

 
Nahoru
 
Sdílet na: