šestihranná struktura MARLON CSE Diamond

Jde o vlnité desky vyrobené z nerozbitného POLYKARBONÁTU.

MARLON CSE Diamond

extrémně robustní vlnité polykarbonátové desky síly 2,6 mm s povrchovou strukturou - vytlačené šestihrany podobné plástvím na vnitřní straně určené pro rozptyl světla. Povrchová struktura láme světlo, takže desky nejsou úplně průhledné, ale průsvitné a vzniká pod nimi příjemný jemný chládek při zachování světelné propustnosti. Část paprsků díky svému lomu na krupičce zůstane v materiálu, takže deska se při nasvícení sluncem rozzáří. Povrchová struktura je vyrobena mechanicky vylisováním na vnitřní povrch desky.

Druhy a použití
Desky Marlon CSE Diamond existují ve variantě Hobby, která se však dá použít i v určitých aplikacích profesionálního zastřešování. Verze Hobby se používá v privátním sektoru především jako nerozbitná zastřešení pergol, přístřešků. Jde o profil VL 76/18. Deskami Marlon CSE Diamond je možné zastřešit i menší tribuny fotbalových stadionů, zastávky MHD, přístřešky na kola apod.

Mechanické vlastnosti
Polykarbonátové desky Marlon CSE Diamond vykazují perfektní mechanické vlastnosti, takže jsou odolné vůči krupobití i ostatním vlivům normálního počasí. Jsou vyrobeny z polykarbonátu, což je prakticky nerozbitný materiál. Z polykarbonátu se vyábí také čelní reflektory automobilů, kojenecké láhve, nerozbitné kryty strojů, okna letadel, ponorek, kosmických lodí. Desky Marlon CSE Diamond mají teplotu použití stabilně do 100oC, nárazově krátkodobě až do 130oC.

Požární vlastnosti
Marlon CSE má podle ČSN 73 0863 - index šíření plamene i=0mm/min
Marlon CSE má podle ČSN 73 0865 - hořící ani nehořící neodkapává ani neodpadává
Marlon CSE má podle ČSN 73 0862 (od 2008 neplatí - pouze informativní) - hořlavost C1
Marlon CSE má podle ČSN EN 13501-1:2007 - třídu reakce na oheň - B, s1, d0

Odolnost vůči chemikáliím
Polykarbonát je termoplast. Jako každá umělá hmota může být citlivý na vliv mnoha chemikálií včetně běžných čistících prostředků. Polykarbonát v žádném případě nesmí přijít do kontaktu s organickými rozpouštědly nebo barvami.

Životnost desek Marlon CSE Diamond
Desky mají oboustranný UV filtr, který chrání materiál desek proti škodlivému vlivu slunečního záření. Desky Marlon CSE Diamond nekřehnou, nežloutnou, ani nijak nestárnou rychlostí obvyklou pro ostatní běžné plasty. Trvanlivost polykarbonátových desek Marlon CSE Diamond bývá ve střední Evropě max cca30 let. Velmi však záleží na vnějších vlivech v místě instalace jako jsou intenzita slunečního záření, místní povětrností podmínky, úroveň znečištění ovzduší z obou stran desek (exhalace z aut, spaloven, vliv zemědělských a průmyslových objektů, množství prachu ve vzduch). Všechny tyto negativní vnější vlivy mohou životnost polykarbonátu zásadním způsobem zkrátit. Údaje o životnosti platí samozřejmě pouze za předpokladu, že desky jsou namontovány v souladu s montážním návodem.

 

 
Nahoru
 
Sdílet na: